Rev. Fr. Paulson Kottiyath


Parish : Eroor

Date of Birth : 24/04/1961

Date of Ordination : 3/3/1988

Details / write-up


Appointments

Parish/InstitutionDesignationDate
ThykoodomAssistant Parish Priest16/03/1988
VallarpadomAssistant Parish Priest6/06/1988
Chennur Parish Priest24/11/1990
L.F. ITC KalamasseryAssistant Director29/05/1992
ChoornikkaraPriest-in-charge3/04/1993
Kalamassery Pius XParish Priest19/06/1993
PonelParish Priest9/03/1996
MuttinakamParish Priest20/10/1998
ElamkulamParish Priest28/02/2001
AttipettynagarAdministrator6/1/2004
ThomaspuramParish Priest 14/02/2005
PottakuzhyParish Priest 22/9/2008
PanagadParish Priest 13/06/2013
ThottakattukaraParish Priest Forane31/05/2017